# مانیتورینگ

پنل مانیتورینگ سامانه‌ی دیجیتال ساینیج الفی لایو، قابلیت‌های گسترده‌ای در جهت مانیتور و کنترل نمایشگرهای ساینیج و کیوسک‌های لمسی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این قابلیت‌ها را می‌توان به دوبخش کلی مانیتورینگ وضعیت و ریموت کنترل سیستم ساینیج تقسیم‌ نمود. مانیتورینگ وضعیت به صورت عمومی برای تمامی سیستم‌های ساینیج فارغ از نوع کلاینت قابل استفاده است ولی به منظور استفاده از قابلیت‌های ریموت کنترل لازم است که نرم‌افزار Elphy Agent برروی سیستم کلاینت نصب گردد.

# مانیتورینگ وضعیت سیستم‌ها

بخش مانیتورینگ در پنل کاربری سامانه‌ی ساینیج الفی لایو، برای هر نمایشگر یا کیوسک لمسی علاوه بر نمایش وضعیت آن سیستم به صورت نشانگر‌های سبز (در حال نمایش)، زرد (دارای خط) و قرمز (عدم نمایش)، اِسکرین‌شاتی از آخرین وضعیت نمایشگر و اطلاعات عمومی از سیستم و پخش کننده نیز ارائه می‌دهد.

همچنین در صورت نیاز می‌توان، درخواست برقراری ارتباط زنده با سیستم را برای ریموت کنترل داد، گزارش‌ها و آمارهای ترافیک و تاریخچه وضعیت سیستم را مشاهده نمود، پیش‌نمایش چیدمان آن نمایشگر را دید و یا مستقیماً وارد صفحه‌ی مدیریت چیدمان نمایشگر شد.

برای مشاهده اطلاعات کلی از سیستم پخش‌کننده با بردن نشانگر موس برروی نشانگر وضعیت ساینیج این اطلاعات نمایش داده خواهند شد. ضمناً اطلاعات کامل‌تر سیستم‌ پخش‌کننده در پنل ارتباط زنده قابل دسترس است.

نکته مهم

برای اینکه نمایشگر به لیست مانیتورینگ اضافه گردد، حداقل یک‌بار باید صفحه ساینیج روی آن نمایشگر باز شده‌ باشد.

نکته

در صورت نصب بودن Elphy Agent اسکرین‌شات‌های نمایشگرهای ساینیج در پنل مانیتورینگ قابل مشاهده است.

این اسکرین‌شات‌ها هر چند دقیقه یکبار بروز می‌گردند.

نکته

وضعیت اتصال نمایشگر به سامانه ساینیج هر پنج دقیقه یک‌بار چک می‌شود.

# ارتباط زنده و کنترل از راه دور سیستم ساینیج

این امکان در سامانه پیش‌بینی گردیده است که بتوان از داخل پنل مانیتورینیگ، از سیستم‌های پخش ساینیج ارتباط زنده گرفت و ریموت کنترل موس و کیبوردی برروی آن سیستم‌ها داشت.

در صورت نصب و آنلاین بودن برنامه Elphy Agent، در لیست مانیتورینگ نمایشگر‌ها، دکمه مربوط به Elphy Agent از خاکستری به سبز تغییر رنگ خواهد داد. برای دسترسی به امکانات ریموت کنترل لازم است بر روی آیکون سبز Elphy Agent کلیک نمود.

امکانات پنل ریموت کنترل از قرار زیر هستند:

۱- نمایش زنده به همراه امکان کنترل سیستم با موس و کیبورد

۲- نمایش کامل مشخصات سیستم

۳- نمایش زنده مصرف رَم و ‌سی‌پی‌یو سیستم

۴- امکان خاموش کردن و راه‌اندازی مجدد سیستم

۵- باز کردن ترمینال

۶- باز کردن و بستن برنامه کیوسک

۷- باز کردن و بستن صفحه ساینیج

۸- باز کردن فایل اکسپلورر

۹- نمایش تمام صفحه

۱۰- تنظیم کیفیت تصویر

۱۱- دستور بروزرسانی Elphy Agent از راه دور

نکته مهم

برای اینکه نمایشگر به لیست مانیتورینگ اضافه گردد و بتوان به امکانات پنل ریموت کنترل دسترسی داشت، حداقل یک‌بار باید صفحه ساینیج روی آن نمایشگر باز شده‌ باشد.

# گزارش ترافیک و تاریخچه وضعیت نمایشگر

برای دریافت آمار ترافیک مصرفی و یا مشاهده تاریخچه وضعیت نمایش پخش ساینیج از دکمه مربوطه در کارت نمایشگر در پنل مانیتورینگ می‌توان استفاده نمود. همچنین برای دریافت آمار گروهی پخش‌کننده‌ها از پنل عملیات گروهی در بالای صفحه‌ی مانیتورینگ می‌توان کمک گرفت.

# بروزرسانی ریموت برنامه ElphyAgent

در صورتی که نسخه جدیدی از برنامه پخش‌کننده ElphyAgent انتشار داد شده باشد، دکمه آپدیت برنامه برای نمایشگرهایی که بروز نباشند در کارت نمایشگر به صورت خودکار فعال خواهد شد. دستور بروزسانی برای نمایشگرها به صورت انفرادی و یا گروهی نیز از طریق پنل عملیات گروهی در بالای صفحه‌ی مانیتورینگ قابل صادر شدن می‌باشد.

بعد از صادر شدن دستور آپدیت از سمت پنل، نمایشگر و یا نمایشگرها تلاش خواهند کرد که با دانلود آخرین نسخه برنامه به صورت خودکار پخش‌کننده را آپدیت کنند.

# عملیات گروهی

برای انجام دادن عملیات‌های گروهی برای نمایشگرهای پخش‌کننده ساینیج می‌توان از پنل عملیات گروهی در بالای صفحه‌ی مانیتورینگ استفاده نمود.

با کمک امکانات این پنل می‌توان همه‌ی نمایشگرها یا گروهی از نمایشگرها را خاموش، ری‌استارت و یا آپدیت نمود و یا دستور بروزرسانی اسکرین‌شات، باز و یا بسته شدن ساینیج، باز و یا بسته شدن برنامه کیوسک را برای آن نمایشگرها صادر نمود. همچنین گزارشات ترافیک گروهی نیز از طریق همین پنل قابل مشاهده و دریافت هستند.

آخرین ویرایش: 1402/03/22 16:11:51