# راه‌اندازی سریع

در این بخش کلیت عملکرد سامانه ساینیج و نحوه ایجاد محتوا برای نمایشگر ساینیج توضیح داده خواهد شد.

# تعریف نمایشگر

پس از ورود به سامانه Elphy Live از طریق منو‌های کنار صفحه‌ای می‌توان وارد بخش نمایشگر‌ها شده و نمایشگر مورد نظر را مانند تصویر زیر با نام دلخواه اضافه نمود.

برای هر نمایشگری که در سامانه تعریف می‌گردد، یک لینک و یک کُد (api key) توسط سیستم برای آن نمایشگر ایجاد خواهد شد. با کپی کردن این لینک می‌توان آن را برروی هر مرورگر مُدرنی، مستقل از نوع سیستم، باز کرد و محتوای نمایشگر را مشاهده نمود. همچنین با نصب پخش‌کننده Elphy Agent و ثبت کُد api key برروی پخش‌کننده نیز می‌توان صفحه‌ی ساینیج طراحی شده را نمایش داد. گزینه‌های متنوعی برای پخش ساینیج برروی نمایشگر‌ها وجود دارد. برای توضیحات بیشتر به بخش راه‌اندازی نمایشگر‌های ساینیج مراجعه نمایید.

در ادامه به نحوه‌ی ایجاد محتوا برای نمایشگر‌هایتان خواهیم پرداخت.

# ایجاد محتوا

حال نوبت وارد نمودن عکس‌ها، ویدیو‌ها و سایر مطالبی است که برروی نمایشگر‌ها باید نمایش داده شود. برای این منظور ماژول‌‌های متنوعی (اینفوماژول) از قبل بر روی سامانه پیش‌بینی گردیده‌اند.

برای مثال برای اضافه کردن گالری تصاویر، اینفو‌ماژول گالری را انتخاب کرده و یک آیتم جدید (اینفوآیتم) با نام دلخواه را باید ایجاد نمود. صفحه‌ای باز خواهد شد که این امکان را می‌دهد که عکس‌های مورد نظر را اضافه کرد. بدین منظور، هم می‌توان از عکس‌های موجود در کتابخانه استفاده کرد و یا تصویر جدیدی را آپلود نمود.

نکته

می‌توان اینفو‌آیتم‌ها را به تعداد نامحدود از روی اینفوماژول‌های موجود ایجاد نمود. برای مثال این امکان وجود دارد که گالری‌های عکس مختلفی داشت که هر کدام را برروی نمایشگر متفاوتی نمایش داد.

در ادامه می‌بینیم که به‌چه‌صورت با اینفو‌آیتم‌هایی که تعریف شده است می‌توانیم چیدمان درست کنیم.

# ایجاد چیدمان

بعد از تعریف اینفوآیتم‌ها می‌توان چیدمان‌های دلخواه را با مراجعه به صفحه‌ی چیدمان‌ها ایجاد نمود. برای مثال می‌توان چیدمانی با عنوان چیدمان لابی در صفحه‌ی چیدمان‌ها اضافه کرد. صفحه‌ای باز خواهد شد که اجازه اضافه‌کردن و چیدن اینفوآیتم‌هایی که از قبل تعریف شده است را به کاربر می‌دهد.

بعد از اضافه کردن اینفو‌آیتم‌ها، با گرفتن گوشه‌ی هر آیتم می‌توان سایز آن‌ها را و یا با کشیدن آن آیتم جای آن‌ها را تغییر داد.

از نوار پایین صفحه‌ی مدیریت چیدمان و با کلیک بر روی دکمه پیش‌نمایش چیدمان می‌توان پیش‌نمایش چیدمان طراحی شده را مشاهده کرد. بعد از پایان طراحی چیدمان و ذخیره آن، نوبت این است که مشخص کنیم این چیدمان بر روی کدام‌یک از نمایشگر‌ها و در چه بازه‌ها‌ی زمانی باید نمایش داده شود.

# زمان‌بندی نمایشگرها

در بخش زمان‌بندی که آخرین مرحله کار ماست، مشخص می‌کنیم که کدام‌یک از چیدمان‌ها برروی کدام‌ یک از نمایشگر‌ها، در چه بازه‌ی زمانی نمایش خواهند داده شد.

می‌توان زمان‌بندی را برای روزهای هفته و در بازه‌ی ساعتی مشخص تعریف نمود و یا بازه‌ی تاریخی و زمانی دقیقی را انتخاب کرد. به تعداد دلخواه می‌توان برای یک نمایشگر یا گروه‌ نمایشگر زمان‌بندی تعریف نمود.

# تنظیمات پخش‌کننده ساینیج

با دریافت و نصب برنامه Elphy Agent بر روی سیستم پخش‌کننده ساینیج (برای سیستم‌عامل ویندوز)، تنظیمات لازم برای نمایش صفحه‌ی ساینیج به‌صورت‌خودکار انجام‌ می‌گیرد. بعد از نصب برنامه Elphy Agent تنها کافیست که api key نمایشگر مورد نظر را در محیط برنامه وارد و ثبت نمود، و برروی بازکردن صفحه‌ی ساینیج کلیک کرد (مطابق با تصاویر زیر).

نکته

گزینه‌های متنوعی برای پخش ساینیج برروی نمایشگر‌ها وجود دارد. برای توضیحات بیشتر به بخش راه‌اندازی نمایشگر‌های ساینیج مراجعه نمایید.

ضمناً برای نحوه مدیریت کیوسک‌های لمسی از طریق سامانه ساینیج می‌توانید به بخش اپلیکیشن‌های کیوسک و ساینیج تعاملی مراجعه کنید.

آخرین ویرایش: 1402/03/22 16:11:51