# نمایشگر‌ها

در این بخش به معرفی نحوه تعریف نمایشگر، گروه نمایشگر، مدیریت آن‌ها و دریافت لینک‌های api و api key می‌پردازیم.

نکته

عبارت نمایشگر در این راهنما به همه‌ی تلویزیون‌ها، مانیتور‌ها، کیوسک‌ها و ... اطلاق می‌گردد که برای نمایش ساینیج استفاده می‌شوند.

# تعریف و اضافه‌کردن نمایشگر

بدین منظور با مراجعه به صفحه‌ی مدیریت نمایشگر‌ها از طریق منو نمایشگر‌ها، نمایشگر مورد نظر را با نام دلخواه تعریف نمایید. این نام می‌تواند برای مثال با توجه به مکان نمایشگر، محتوای نمایشگر و سایز نمایشگر انتخاب گردد. انتخاب مناسب این نام برای تمیز دادن بین نمایشگر‌ها مفید خواهد بود.

نکته

می توانید برای نمایشگرهایی که محدودیت پهنای باند دارند، زمان‌های بروزرسانی را محدود نمایید. توجه نمایید که در این صورت چیدمان نمایشگر تنها در این زمان‌ها امکان تغییر و بروزرسانی را دارد و هرگونه ارتباط نمایشگر با سرور، از جمله ارسال گزارشات مانیتورینگ، به این زمان‌ها محدود می‌گردد.

# تعریف گروه

برای تعریف گروه نمایشگر می‌توان هنگام اضافه کردن نمایشگر، نام گروه‌ی که نمایشگر بدان تعلق خواهد داشت را وارد نمود، یا با انتخاب منو همبرگری آبی رنگ، گروهی را از بین گرو‌ه‌های از قبل تعریف شده انتخاب کرد.

برای تعریف گروه برای نمایشگری که قبلاً ایجاد شده است یا تغییر گروه و یا خارج شدن از گروه،‌ می‌توان از منوی ویرایش نمایشگر از لیست نمایشگر‌ها اقدام نمود.

نکته

هر نمایشگر تنها به یک گروه می‌تواند تعلق داشته باشد.

# حذف گروه

برای حذف یک گروه می‌توان از منوی‌ همبرگری آبی رنگ در پنل اضافه کردن و یا ویرایرش کردن نمایشگر استفاده نمود. باید توجه کرد که با حذف یک گروه، نمایشگر‌هایی که بدان گروه تعلق داشتند، تنها از آن گروه خارج خواهند شد و حذف نمی‌گردند.

نکته

امکان حذف گروه‌ی که دارای زمان‌بندی است وجود ندارد.

# ویرایش و حذف نمایشگر

برای ویرایش و یا حذف یک نمایشگر از لیست نمایشگر‌ها در پنل نمایشگر‌ها می‌توان مانند تصویر زیر اقدام نمود.

نکته

امکان حذف نمایشگری که دارای زمان‌بندی است، وجود ندارد.

احتیاط

با حذف یک نمایشگر، api تولید شده برای آن، برای همیشه حذف می‌گردد. به همین دلیل لینک api و یا api key در سیستمی که از این api استفاده می‌نموده باید دوباره تعریف گردد.

# دریافت api key و یا لینک api

برای راه اندازی ساینیج برروی نمایشگر‌ها و کیوسک‌های لمسی به لینک api و یا api key آن نمایشگر احتیاج است. برای دریافت آن‌ها می‌توان از دکمه‌های مربوطه در لیست نمایشگرها استفاده نمود.

نکته

گزینه‌های متنوعی برای پخش ساینیج برروی نمایشگر‌ها وجود دارد. برای توضیحات بیشتر می‌توان به بخش راه‌اندازی نمایشگر‌های ساینیج مراجعه کرد.

همچنین جهت اتصال ساینیج به کیوسک‌های لمسی می‌توان به بخش مدیریت محتوای کیوسک مراجعه نمود.

# باطل کردن api و آزاد کردن Elphy Agent

برای باطل کردن و ایجاد api جدید برای یک نمایشگر از دکمه کلید در لیست نمایشگرها استفاده کنید.

اگر از پخش‌کننده Elphy Agent برای نمایش ساینیج استفاده می‌کنید و پخش‌کننده برروی یک api قفل گردیده است، با باطل‌شدن api، پخش‌کننده‌ای که از این api استفاده می‌کرده نیز آزاد شده و می‌تواند api جدید دریافت نماید.

نکته

هر api key تنها برروی یک پخش‌کننده Elphy Agent می‌تواند ثبت شده باشد.

با آناینستال کردن api ، Elphy Agent آزاد شده و برروی پخش کننده دیگری قابل استفاده است. در این حالت api باطل نمی‌گردد.

احتیاط

با باطل کردن api، لینک api و یا api key در سیستمی که از این api استفاده می‌نموده باید دوباره تعریف گردد.

آخرین ویرایش: 1399/04/26 13:01:56