# نمایشگر‌ها

در این بخش به معرفی نحوه تعریف نمایشگر، گروه نمایشگر، مدیریت آن‌ها و دریافت لینک‌های api و api key می‌پردازیم.

نکته

عبارت نمایشگر در این راهنما به همه‌ی تلویزیون‌ها، مانیتور‌ها، کیوسک‌ها و ... اطلاق می‌گردد که برای نمایش ساینیج استفاده می‌شوند.

# تعریف و اضافه‌کردن نمایشگر

بدین منظور با مراجعه به صفحه‌ی مدیریت نمایشگر‌ها از طریق منو نمایشگر‌ها، نمایشگر مورد نظر را با نام دلخواه تعریف نمایید. این نام می‌تواند برای مثال با توجه به مکان نمایشگر، محتوای نمایشگر و سایز نمایشگر انتخاب گردد. انتخاب مناسب این نام برای تمیز دادن بین نمایشگر‌ها مفید خواهد بود.

نکته

می توانید برای نمایشگرهایی که محدودیت پهنای باند دارند، زمان‌های بروزرسانی را محدود نمایید. توجه نمایید که در این صورت چیدمان نمایشگر تنها در این زمان‌ها امکان تغییر و بروزرسانی را دارد و هرگونه ارتباط نمایشگر با سرور، از جمله ارسال گزارشات مانیتورینگ، به این زمان‌ها محدود می‌گردد.

نکته

شما می‌توانید سهمیه ترافیک روزانه نمایشگرهای خود را به حجم مورد نظر خود محدود نمایید. توجه کنید که پس از اتمام سهمیه روزانه نمایشگر، آن نمایشگر تا پایان آن روز امکان دریافت فایل از سرور را نخواهد داشت، ولی سایر ارتباطات، گزارش‌ها و همچنین مانیتورینگ برای آن نمایشگر مختل نخواهد گردید.

# تعریف گروه

برای تعریف گروه نمایشگر می‌توان هنگام اضافه کردن نمایشگر، نام گروه‌ی که نمایشگر بدان تعلق خواهد داشت را وارد و یا از لیست گروه‌های از قبل تعریف شده گروه مورد نظر را انتخاب نمود، همچنین می‌توان با انتخاب منو چرخ‌دنده آبی رنگ، گروهی را از بین گرو‌ه‌های از قبل تعریف شده انتخاب کرد و یا گروه جدیدی تعریف نمود.

برای تعریف گروه برای نمایشگری که قبلاً ایجاد شده است یا تغییر گروه و یا خارج شدن از گروه،‌ می‌توان از منوی ویرایش نمایشگر از لیست نمایشگر‌ها اقدام نمود.

نکته

هر نمایشگر تنها به یک گروه می‌تواند تعلق داشته باشد.

# حذف گروه و مدیریت گروهی نمایشگرها

برای حذف یک گروه و یا مدیریت گروه‌ی نمایشگرهای متعلق به یک گروه می‌توان از پنل گروه‌ها استفاده کرد.

برای دسترسی به این پنل، برروی چرخ‌دنده آبی رنگ در باکس انتخب گروه نمایشگر کلیک کنید.

نکته

امکان حذف گروه‌ی که دارای زمان‌بندی است وجود ندارد.

# ویرایش و حذف نمایشگر

برای ویرایش و یا حذف یک نمایشگر از لیست نمایشگر‌ها در پنل نمایشگر‌ها می‌توان مانند تصویر زیر اقدام نمود.

نکته

امکان حذف نمایشگری که دارای زمان‌بندی است، وجود ندارد.

احتیاط

با حذف یک نمایشگر، api تولید شده برای آن، برای همیشه حذف می‌گردد. به همین دلیل لینک api و یا api key در سیستمی که از این api استفاده می‌نموده باید دوباره تعریف گردد.

# دریافت api key و یا لینک api

برای راه اندازی ساینیج برروی نمایشگر‌ها و کیوسک‌های لمسی به لینک api و یا api key آن نمایشگر احتیاج است. برای دریافت آن‌ها می‌توان از دکمه‌های مربوطه در لیست نمایشگرها استفاده نمود.

نکته

گزینه‌های متنوعی برای پخش ساینیج برروی نمایشگر‌ها وجود دارد. برای توضیحات بیشتر می‌توان به بخش راه‌اندازی نمایشگر‌های ساینیج مراجعه کرد.

همچنین جهت اتصال ساینیج به کیوسک‌های لمسی می‌توان به بخش مدیریت محتوای کیوسک مراجعه نمود.

# باطل کردن api و آزاد کردن Elphy Agent

برای باطل کردن و ایجاد api جدید برای یک نمایشگر از دکمه کلید در لیست نمایشگرها استفاده کنید.

اگر از پخش‌کننده Elphy Agent برای نمایش ساینیج استفاده می‌کنید و پخش‌کننده برروی یک api قفل گردیده است، با باطل‌شدن api، پخش‌کننده‌ای که از این api استفاده می‌کرده نیز آزاد شده و می‌تواند api جدید دریافت نماید.

نکته

هر api key تنها برروی یک پخش‌کننده Elphy Agent می‌تواند ثبت شده باشد.

با آناینستال کردن api ، Elphy Agent آزاد شده و برروی پخش کننده دیگری قابل استفاده است. در این حالت api باطل نمی‌گردد.

احتیاط

با باطل کردن api، لینک api و یا api key در سیستمی که از این api استفاده می‌نموده باید دوباره تعریف گردد.

# تنظیمات اعلانات

با فعال کردن اعلانات یک نمایشگر، در صورتیکه سامانه تشخیص دهد که ساینیج نمایشگر در زمان‌های فعالیت دارای خطا و یا آفلاین است، از طریق ایمیل و یا پیام کوتاه از وضعیت آن نمایشگر آگاه خواهید گردید.

برای فعال کردن اعلانات یک نمایشگر می‌توانید از طریق کلیک برروی آیکون زنگوله در جدول نمایشگر‌ها وارد پنل اعلانات آن نمایشگر گردید.

در پنل اعلانات زمان‌هایی که انتظار دارید ساینیج برروی نمایشگر فعال باشد را انتخاب کنید، همچنین کاربرانی که برای آن‌ها می‌خواهید ایمیل و یا پیام کوتاه ارسال گردد را نیز باید انتخاب نمایید.

نکته

برای تنظیم گروهی اعلانات نمایشگرها می‌توانید از پنل گروه‌ها اقدام نمایید.

# پارامترهای نمایشگر

می‌توان به تعداد دلخواه برای هر نمایشگر پارامتر تعریف کرد و از این پارامترها در متن‌ها و یا لینک‌ها هنگام تعریف اینفوآیتم‌ها استفاده نمود. سامانه به صورت خودکار هنگام نمایش ساینیج در یک نمایشگر، پارامترها را در متن‌ها و یا لینک‌ها با مقدار پارامتر برای آن نمایشگر جایگزین خواهد کرد.

در جدول نمایشگرها با کلیک برروی آیکون پارامترهای نمایشگر می‌توانید وارد پنل تنظیمات پارمترهای آن نمایشگر شوید.

نکته

تنها حروف انگلیسی (a-z, A-Z) برای نام پارامتر مجاز است و برای استفاده از پارامتر (برای مثال name) در متن، از فرمت @@name@@ باید استفاده کرد.

نکته

برای تنظیم گروهی پارامترهای نمایشگرها می‌توانید از پنل گروه‌ها اقدام نمایید.

آخرین ویرایش: 1400/01/07 15:23:28